Certyfikat TOIEC w Poznaniu

Opublikowany
Komentarze Żadne

Uczciwie należałoby napisać nieco więcej na temat Toeic, bo tak skrótowo zwie się niezwykle popularny certyfikat języka angielskiego, uznawany na całym świecie, niż to tylko podaje strona, czyli same suche fakty. A strona Biura tłumaczeń Meritum jest pod linkiem: “Biuro tłumaczeń Meritum”

Certyfikat TOEIC, o czym nie pisać?


Na pewno w przypadku tego egzaminu, nie trzeba już podawać informacji o tym, że egzamin jest honorowany na całym świecie, wiele firm i uczelni używa tego certyfikatu jako narzędzia oceny poziomu języka angielskiego, oraz tego że egzamin określa trzy podstawowe umiejętności: czytanie, słuchanie i pisanie. Że wraz z TOEFL czy niemieckim WidaF należy do egzaminów organizacji ETS.

Szukamy ośrodka egzaminacyjnego w Poznaniu


Jeśli tak, to warto zapoznać się ze stroną Ośrodka egzaminacyjnego Meritum przy Głogowskiej 104: Link do ośrodka egzaminacyjnego TOIEC Poznań Tam dużo opisano sam egzamin, kryteria, przydatność certyfikatu i odpowiedziano także na podstawowe pytania dotyczące zdawania (na przykład zdawalności).

Co o egzaminie TOEIC napisać, bo moglibyście o to zapytać?


Przykuwające uwagę jest to , że TOEIC jest nieomal stuprocentowo gwarantującym zdanie testem językowym!
W porównaniu do FCE jest to zasadnicza różnica. Jeśli opłacamy nasz udział w egzaminie na międzynarodowy certyfikat językowy, to warto rozważyć taką alternatywę.
Może się ktoś obruszyć na porównanie renomowanego egzaminu Cambridge do egzaminu omawianego. Czy aby słusznie? Co jest naszym celem, z jaką myślą przestępujemy do egzaminu na certyfikat językowy? Warto wiedzieć. Inny wpis o toeic w Poznaniu znalazłem tutaj: Certyfikat TOEIC w Biurze Meritum

Jeśli naszym celem jest umiejętność językowa, sprawdzona i potwierdzona uznawanym certyfikatem, na polu słuchania, pisania i czytania w języku angielskim, to do osiągnięcia tego celu wybór egzaminu ETS może być większym motywatorem. Bo wizja zdania egzaminu jest realniejsza, wyrazistsza. Bo szybciej pójdziemy dalej – do pracy aspirując na konkretne stanowisko, na uczelnię – mając zaliczony lektorat języka angielskiego. Warto to rozważyć.

Autor
Kategorie ,

Komentarze

Komentowanie zakończone dla tego artykułu.

← Starsze Nowsze →