Jak szybko nauczyć się języka obcego?

Opublikowany
Komentarze Żadne

Aż prosi się aby przyjrzeć się nowatorskim metodom polecanym w Internecie. Jedne z nich opierają się na deep immersion, ucząc tylko i wyłącznie słówek. Zakładając że przez miesiąc opanujemy 100 słów a z takim zasobem możemy przeczytać – podobno! – 50 % informacji w języku obcym, wyprowadzony został wniosek, że po 30 dniach znamy język obcy. Takie pochopne dowodzenie bazuje na idealnej sytuacji, a jednak jak zadać pytanie nie wiedząc jak się je formułuje? Jak poprosić w sklepie o bułkę nie wiedząc, jak to powiedzieć?

Nauka w czasach internetu


Każdy tłumacz angielskiego z Poznania zaczynał kiedyś naukę języka i z pewnością każdy miał swoją własną metodę na zapamiętanie słówek i reguł gramatycznych. Obecnie na rynku roi się od przeróżnych materiałów do nauki języków. Również w Internecie możemy poczytać o wielu „innowacyjnych” metodach uczenia się. Jednak czy istnieje uniwersalny, szybki i skuteczny sposób na nauczenie się języka obcego?

Praca praca i jeszcze raz praca


Przed przystąpieniem do nauki trzeba sobie uświadomić, że nikt nie włoży nam wiedzy łopatą do głowy. Każdy, kto wykonuje w Poznaniu pracę tłumacza języka angielskiego lub innego wie, że nauce języka trzeba poświęcić dużo czasu i energii. Zdecydowanie sprawdza się tu powiedzenie, że praktyka czyni mistrza.
nauka języka obcego czy w miesiąc Oczywiście nowoczesne aplikacje, czy kolorowe podręczniki mogą nam pomóc w nauce. Osoby pragnące w przyszłości zostać tłumaczem angielskiego mają bardzo szeroki wybór pomocy naukowych; trochę trudniej mają Ci, którzy chcą się nauczyć mniej popularnych języków. Na przykład, jeśli ktoś w Poznaniu marzy o pracy tłumacza ukraińskiego, może mieć problem ze znalezieniem dobrych materiałów do nauki tego języka. Jednak nawet najlepszy podręcznik nie pomoże, jeśli uczeń podchodzi do języka obcego niechętnie.

Motywacja kluczem do sukcesu


Ważne jest, by znaleźć coś, co nas odpowiednio zmotywuje. Może dzięki lepszej znajomości języka obcego będziemy mieli szanse na zdobycie lepszej pracy, a może łatwiej dogadamy się ze znajomymi zza granicy? Świetną motywacją jest też zainteresowanie kulturą danego języka. Jeśli jesteśmy zafascynowani folklorem Ukrainy, łatwiej przyjdzie nam opanowanie języka naszych wschodnich sąsiadów, a może nawet dorównamy poziomem tłumaczom ukraińskiego. Ktoś, kto namiętnie ogląda amerykańskie, czy brytyjskie seriale, z pewnością ma większe szanse na wykonywanie w przyszłości zawodu tłumacza angielskiego, niż ktoś, kto się zmusza do nauki tego języka. Zatem następnym razem, kiedy z przymusu pójdziemy na kolejną lekcję języka, warto się zastanowić, czy nauka z takim nastawieniem ma sens. A może warto zmienić system motywowania się na skuteczniejszy?

Autor
Kategorie

Komentarze

Komentowanie zakończone dla tego artykułu.

← Starsze Nowsze →