Przegląd artykułów o tłumaczeniach i językach obcych

Witaj na naszej stronie belprima.pl!

Ponieważ ambicją autora jest prowadzenie bloga tylko o tematyce tłumaczenia języków obcych, a autor samo zajmuje się tłumaczeniami i biuro tłumaczeń Poznań nie jest pustym slowem dlań, główna strona zachęca do czytania artykułów, które w miarę aktualizowania treści , dostarczają informacji na temat tłumaczeń.

Jest to pewien eksperyment i spojrzenie na tłumaczenia z zewnątrz ale i z wewnątrz, bo własne doświadczenie w translacji pomaga - bo wiemy o czym piszemy, w przeciwieństwie od dziennikarzy lub speców od seo, natomiast również przeszkadza, bo nie pozwala na pełen obiektywizm w stosunku do swojego zajęcia, jakim jest tłumaczenie języków obcych.

Tłumaczenia Poznań i ogólnie języki obce

Stąd znajdziesz poniżej początki ("zajawki") naszych stron i artykułów w temacie Tłumaczenia i ogólnie języki obce, ułatwiające wybór tekstu do czytania. Klikając łącza przejdziesz do treści

na tematy tłumaczeniowe poprzedni artykuł

po meczu Polaków rozgrywanym na Euro – gdy sędzia był z Anglii, Szwajcar z Albanii, a Polak z .. Polski. Czy tłumacz był im potrzebny.

Językowe refleksje po meczu Polaków Zobacz: Językowe refleksje po meczu Polaków

Tak niewiele pisałem na temat certyfikatów językowych. Refleksja po przeglądnięciu napisanych słów pobudza do bardziej twórczego podejścia do tematu. Widać przecież po zapytaniach internetowych do strony Biura tłumaczeń Meritum, że wiele z osób szuka i pyta o certyfikat języka angielskiego TOEIC.

Certyfikat TOIEC w Poznaniu Zobacz: Certyfikat TOIEC w Poznaniu

Wymowa angielskiego brytyjska czy amerykańska? nie istnieje bowiem idealny język angielski, przynajmniej od założenia Stanów Zjednoczonych.

w angielskim wymowa dzieli się na brytyjską i amerykańska

Wymowa angielskiego angielska i nie angielska Zobacz: Wymowa angielskiego angielska i nie angielska

Tytuł Tłumaczenie przysięgłe czy zwykłe, może językowym purystom się nie spodobać, bo mówimy o tłumaczu przysięgłym lecz tłumaczeniu uwierzytelnionym. Brak zajawki przy tłumaczeniu przysięgłym to jest duży błąd. Więc wprowadzenie jest istotne- jakie tłumaczenie wybrać? Czytaj dalej.

Tłumaczenie przysięgłe czy zwykłe, jakie wybrać? Zobacz: Tłumaczenie przysięgłe czy zwykłe, jakie wybrać?

Wiele zawodów charakteryzuje się, bądź nawet wymaga od człowieka takich cech jak bycie precyzyjnym, dokładnym – dotyczy to na pewno tłumacza przysięgłego w Szczecinie

Zawód tłumacza w Szczecinie Zobacz: Zawód tłumacza w Szczecinie

Na pewno ważne jest aby dobrze wybrać Biuro które dla nas przetłumaczy. Jakie są przesłanki? Co nami pokieruje ?

Jak wybrać Biuro tłumaczeń w Szczecinie Zobacz: Jak wybrać Biuro tłumaczeń w Szczecinie

Zwróćmy uwagę, jak ważną postacią jest dla wielu ludzi tłumacz przysięgły. A czy szacunek, który go otacza, jest taki, jakim cieszy się zawód notariusza? Czy estyma tłumacza jest mniejsza?

biuro tłumaczeń poznań

Tłumacz przysięgły a notariusz Zobacz: Tłumacz przysięgły a notariusz

Tłumaczenia przysięgłe, zwane poprawnie uwierzytelnionymi, w biurze tłumaczeń w Szczecinie tekstów artykułów spowodowały sporo problemów. Młody stażysta starał się pomóc sobie za pomocą forum branżowego proz. Co z tego wyszło – przeczytaj.

Tłumaczenie w biurze artykułu Zobacz: Tłumaczenie w biurze artykułu

Witam na naszej stronie Zobacz: Witam na naszej stronie

.

← Starsze Nowsze →